DMSO

DMSO – Dimetylosulfotlenek (CH3)2SO2 – organiczny związek chemiczny z grupy sulfotlenków. Jest naturalną substancją pochodzącą z miazgi drzewnej.

Jest on wytwarzany podczas normalnego rozkładu roślin, a zatem w niskich stężeniach występuje w wielu produktach żywnościowych. Jest przeciwutleniaczem, poprzez tlen jest przekształcany w MSM. W przeciwieństwie do MSM, który jest sprzedawany w postaci proszku lub drobnych kryształów, DMSO jest klarownym płynem, który jest całkowicie mieszalny z wodą. Ma wysoką temperaturę wrzenia 189 ° C i zestala się w temperaturze około 18 ° C. Posiada wszystkie korzystne właściwości MSM, ale często w większym stopniu, posiada również kilka dodatkowych właściwości leczniczych. Są one oparte na połączeniu jego natury przeciwutleniacza z doskonałymi właściwości rozpuszczalnika dla szerokiej gamy składników odżywczych i leków. Nie ma innego rozpuszczalnika biologicznego, który może tak łatwo przenikać przez skórę i przenosić składniki odżywcze i środki lecznicze do wnętrza organizmu.

DMSO zostało opisane jako przezroczysta bezbarwna, bardzo higroskopijna ciecz, praktycznie bez zapachu i lekkim zapachu czosnku, o lekko gorzkim smaku ze słodkim posmakiem. Ponieważ niskiej jakości DMSO może zawierać niebezpieczne zanieczyszczenia, należy stosować (zakupić) produkt wyłącznie najwyższej czystości  – co najmniej 99 %.  Ponieważ DMSO jest higroskopijny (przyciąga wodę ) głównym zanieczyszczeniem DMSO  jest woda. Powszechnie stosowane są gatunki odczynnika laboratoryjnego i medycznego / farmaceutycznego o czystości około 99,5 do 99,9 %. DMSO powinno być przechowywane w opakowaniach szklanych lub w wysokiej jakości pojemnikach HDPE. Przechowywanie w w/w pojemnikach nie ma wpływu na jakość DMSO.

Dimetylosulfotlenek jest substancją o silnych właściwościach antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych, której korzystny wpływ na organizm ludzki jest związany z:
• zmniejszaniem obrzęku i procesów zapalnych związanych z uszkodzeniem urazowym lub chorobowym tkanek
• poprawą zaopatrzenia w krew w miejscu zastosowania
• obserwowanym działaniem bezpośrednio stymulującym gojenie się ran
• działaniem przeciwbólowym wynikającym z blokowania włókien czuciowych nerwów przewodzących ból

DMSO jest najczęściej stosowany w postaci płynnego roztworu wodnego 70-90% – zewnętrznie (na skórę) lub w żelach o różnych stężeniach.

Dimetylosulfotlenek – właściwości:

·  to wszechstronny mikrobiocyd skuteczny wobec bakterii, grzybów i wirusów, mykoplazmy

· poprawia działanie układu odpornościowego i zmniejsza alergie

· jest środkiem silnie przeciwzapalnym o dobrych właściwościach przeciwutleniających

· blokuje ból, stosowany na dotknięte bólem mięśnie lub stawy

· poprawia krążenie krwi poprzez hamowanie tworzenia się skrzepów krwi i nadkrzepliwości

· doskonale rozpuszcza nowo utworzone zakrzepy

· rozszerza naczynia krwionośne i poprawia pracę serca

· skutecznie przenosi cząsteczki przez błonę komórkową i przechodzi przez barierę krew -mózg

· wzmacnia tkankę łączną, zmiękcza kolagen i stymuluje gojenie się ran

· jest silnym lekiem moczopędnym i bardzo skutecznym w przewlekłym zapaleniu pęcherza moczowego

Lista chorób, które korzystnie reagowały na jego stosowanie, w tym takie, które nie reagują na inne środki:

 • uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego
 • zespół Downa
 • schizofrenii
 • stwardnienie zanikowe boczne
 • jest w stanie rozpuścić skrzepy krwi i zapobiec uszkodzeniom po udarze
 • poprawia stan przy chorobach skóry, takich jak łuszczyca, twardzina skóry i inne choroby autoimmunologiczne
 • zapalenie stawów
 • wrzody
 • zapalenie pęcherza i inne stany zapalne
 • przy cukrzycy może poprawić kontrolę insuliny i krążenie krwi
 • problemy ze wzrokiem w tym zwyrodnienie plamki żółtej, barwnikowe zwyrodnienie siatkówki, jaskra i zaćma, czasami po prostu przez stosowanie doustne, ale czasami także z dodatkiem środków zaradczych w postaci kropli do oczu.

DMSO – terapia antynowotworowa

DMSO jest często stosowany jako nośnik w konwencjonalnej chemioterapii lub w terapiach przeciwwirusowych ze względu na jego zdolność do łatwego wnikania do komórek dotkniętych chorobą. W przypadku raka dimetylosulfotlenek ogniskuje się na komórkach rakowych i może mieć zastosowanie przy przenoszeniu substancji czynnych. Istnieją również doniesienia o efekcie przeciwnowotworowym samego DMSO. Jest on niezwykle pomocny w zdiagnozowanych nowotworach, takich jak rak sutka, płuc i prostaty, białaczki i chłoniaków.

Stosunkowo słabe (2 %) roztwory DMSO eliminowały komórki białaczkowe i z dodatkiem odpowiednich środków, indukowały tak, że różne komórki nowotworowe stawały się normalnymi komórkami. DMSO przyczynia się do śmierci komórek nowotworowych naturalnie (apoptoza), wykazano również, że chroni przed uszkodzeniami z racji promieniowania, zwłaszcza w odniesieniu do leczenia nowotworów.

DMSO zabija pleomorficzne mikroby, które są podstawową przyczyną raka i chorób autoimmunologicznych. Jedną z jego najbardziej imponujących funkcji jest możliwość łatwego wprowadzenia do komórki i zabijania wirusów i mykoplazmy. Istnieją patenty łączące DMSO z przeciwwirusowymi środkami, środkami przeciwnowotworowymi, oraz aminokwasami i innymi środkami odżywczymi w celu poprawienia pamięci i innych funkcji mózgu. Jest również doskonałe do leczenia głębokich urazów tkanek, mięśni, oparzeń i innych ran. Jest szeroko stosowany w medycynie sportowej i wyścigach konnych.

DMSO jet bardzo szybko wchłaniane przez organizm. Redukuje ból w zapaleniu stawów, urazach mięśni, ukąszeniach owadów i niwelowaniu innych miejsc bólu.

Przy stosowaniu doustnym lub aplikacji skórnej DMSO przenika przez wszystkie tkanki miękkie, oraz kości. DMSO jest skuteczne przy leczeniu nowotworów i raka kości, oraz infekcjach kości szczęki.  Jod łatwo rozpuszcza się w DMSO, można więc niewielką ilość jodu lub płynu Lugola rozpuścić w DMSO i nakładać taki roztwór na zaatakowane dziąsła. DMSO należy rozcieńczyć tak by nie podrażniało chorych miejsc. Dimetylosulfotlenek wraz z jodem jest skuteczny w przypadku problemów grzybiczych paznokci, skóry lub skóry głowy, np. objawiających się utratą włosów.

DMSO może hamować rozwój Helicobacter pylori oraz pomaga leczyć wrzody trawienne w stosunkowo małych dawkach.

Jak używać DMSO?

Czyste DMSO nie jest toksyczne i jest bardzo bezpieczne w użytkowaniu, niemniej należy podjąć odpowiednie środki bezpieczeństwa przy stosowaniu tej substancji.

Przy stosowaniu DMSO poprzez skórę, należy zadbać o to by skóra była czysta i wolna od niepożądanych substancji chemicznych, takich jak płyny, dezodoranty, olejki lub filtry przeciwsłoneczne. Dimetylosulfotlenek można nakładać na zapalenie, sztywność lub ból mięśni i stawów, lub na chore narządy lub może być wykorzystywane do przenoszenia leków lub środków odżywczych przez skórę do organizmu. Nie przenosi drobnoustrojów, dużych cząsteczek lub substancji chemicznych do ciała, które zwykle nie mogą przenikać przez skórę, ono tylko zwiększa szybkość absorpcji tych, które są w stanie przeniknąć jako takie, ale na o wiele niższym poziomie.

W celu uniknięcia podrażnień skóry stosuje się jedynie DMSO w postaci rozcieńczonej do 70 % lub mniej. Niektóre produkty na rynku są już rozcieńczone. Do wspólnego użytku można zrobić roztwór do stosowania, np. w innej butelce, przez rozcieńczenie wysokoprocentowego DMSO. Aby było to około 70 % mieszamy 2 części 100 % DMSO z 1 częścią wody, a dla słabszego roztworu ( 50 %) zmieszać równe części DMSO i wody. Jeśli również dodajesz inne rozpuszczone środki, takie jak olej magnezowy, gliceryna, MSM i Lugola, to możesz liczyć to jako część wody. To jest w porządku, aby zmieszać dimetylosulfotlenek z niezakwaszonym chlorynem sodu / MMS, ale zakwaszony MMS stanie się prawdopodobnie nieaktywny przez utlenianie DMSO do MSM.

Trzeba być ostrożnym, gdy roztwór staje się ciepły podczas mieszania DMSO z wodą. Choć nie szkodzi skórze to jego wycieki mogą uszkodzić lakierowane lub plastikowe powierzchnie. Siła potrzebna do miejscowego stosowania może zmieniać się w zależności od wrażliwości skóry.

DMSO nie jest zwykle używany na popękaną lub otwartą skórę, ale jest stosowany na świeże cięcia i inne świeże rany i znacznie przyspiesza gojenie, nie powodując bólu lub innych dolegliwości. W zależności od stopnia bólu lub zapalenia DMSO może być stosowane kilka razy w ciągu dnia na obszar bólu, ale potrzeba wielu zastosowań może zmniejszać się przez następne dni. Efekt może być odczuwalny w ciągu kilku minut. Także obrzęki kostek, jak np. przy zwichnięciu szybko znikają, jeśli są pokrywane DMSO.

Z jakimi substancjami można mieszać dimetylosulfotlenek?

Podczas gdy dimetylosulfotlenek miesza się swobodnie z wodą i gliceryną, to nie miesza się z olejami lub naftą. Nie rozpuszcza chlorku magnezu, ale można poprawić wchłanianie przez rozprowadzenie go wodą, w której rozpuszcza się chlorek magnezu. Wydaje się, że to samo dotyczy też witaminy B12, która nie rozpuszcza się bezpośrednio w DMSO, ale może być lepiej wchłaniana z jego dodaniem. Do ogólnych zastosowań może to być dobre dla skóry, aby dodać niewielką ilość gliceryny.

Kwas alfa -liponowy bardzo dobrze rozpuszcza się w DMSO, a glutation i koenzym Q10 w pewnym stopniu. Ich transdermalna aplikacja może dać lepsze wchłanianie niż doustnie. Generalnie silne utleniacze utleniają DMSO do MSM, podczas gdy drobnoustroje redukują go do dwumetylosiarczku lub DMS, który daje silny zapach siarki. Stwierdzono, że w okresach zakażenia osoby wydzielają zapach znacznie silniejszy zapach czosnku przy użyciu DMSO, niż gdy są zdrowe. To jest główna wada DMSO, dlatego niektórzy ludzie nie lubią go używać – bo  może to prowadzić do problemów społecznych, szczególnie w miejscu pracy. Można zminimalizować ten skutek uboczny, stosując jedynie stosunkowo niewielką ilość w godzinach wieczornych. Można zwilżyć bądź płukać jamę ustną lub stosować na odsłoniętą skórę rozcieńczony nie zakwaszony roztwór MMS (Chloryn sodu) (np. 1 łyżeczka MMS na 500 ml wody), który może utleniać i odwaniać pachnące związki siarki.

Przyjmowanie doustne DMSO

Przyjęcie doustne jest inną główną formą stosowania DMSO. Co do jego bezpieczeństwa : dr Stanley Jacob którzy był pionierem medycznego wykorzystania dimetylosulfotlenku brał uncję (prawie 30 ml) tego doustnie codziennie przez ponad 40 lat. Jedynym efektem ubocznym wydaje się być, że nie był chory od lat. Inni brali nawet większe dawki przez kilka tygodni lub miesięcy.

DMSO jest skuteczny w ataku serca i dusznicy bolesnej(angina); szybkie użycie go w ataku serca zapobiega uszkodzeniu mięśnia sercowego, ale raczej wysokie dawki powinny być używane. Dr Morton Walker zasugerował 2 gramy na kilogram masy ciała w leczeniu zawałów serca.

Z wyjątkiem sytuacji niebezpiecznych, zawsze najlepiej zacząć od małych dawek, np. pół łyżeczki na drinka i stopniowo zwiększać maksymalnie do zamierzonej dawki lub do czasu gdy zajdą pewne niewyjaśnione reakcje. Ogólnie skuteczne metody lecznicze mają tendencję do wywoływania jakiejś reakcji, czy to skutków mikrobiologicznej śmierci, czy wykwity skórne lub efekty żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka. W takim przypadku tymczasowo przerwać, a gdy reakcja zmaleje stopniowo ponownie podnieść.

Odpowiednia dzienna maksymalna dawka dla przewlekle chorych może wynosić od 20 do 30 ml w podzielonych dawkach, dobrze brać w napoju razem z określonymi suplementami, aby zwiększyć ich wchłanianie. Podobnie jak w przypadku wszystkich dodatków, to jest dobre, aby nie pozostawać na tej samej dawce przez długi czas, ale raczej powoli w cyklu w górę i w dół między maksimum a minimum. Wreszcie, o ile występują problemy w określonych częściach ciała, jest korzystnie stosowanie miejscowe, oprócz stosowania doustnego.

Podczas gdy dimetylosulfotlenek jest powszechnie stosowany w wielu krajach jako lek medyczny, w USA jest zatwierdzony tylko do leczenia śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego. W Australii jest trucizną na receptę i nie może być stosowane do leczenia ludzi, ale może być bez przeszkód stosowany do celów weterynaryjnych i jako rozpuszczalnik.

DMSO a MSM

DMSO posiada wiele wspaniałych funkcji z kolei MSM zapewnia korzyści wynikające z wysokiej zawartości siarki do spożycia, odtruwania i regeneracji tkanki łącznej bez widocznego skutku ubocznego. Wadą dimetylosulfotlenku jest to, że może powodować problem z zapachu w relacjach społecznych i związanych z pracą. Może również powodować nadmiar gazów jelitowych i luźne jelita. Posiada zdolność do przenoszenia nie tylko pożądanych, ale także niepożądanych substancji chemicznych przez skórę i do mózgu. Z tego właśnie względu trzeba być bardziej ostrożnym w jego stosowaniu niż w przypadku MSM.

MSM, a także DMSO są skuteczne w leczeniu raka, ale w nieco inny sposób. Korzystnie jest używać obu substancji razem. MSM można rozpuścić w DMSO w ilości 34 g na 100 ml. W przypadku raka sutka, czerniaka i innych guzów blisko skóry ten roztwór może być rozcieńczony 2 : 1 lub 1:1 przy użyciu wody i trzymany jako zestaw na guz, aż pojawi się normalizacja. Jednakże DMSO nie powinno być stosowane doodbytniczo, bo może przenosić toksyny do krwi. W przypadku guzów niedostępnych połączenie wysokiej dawki miejscowej i doustnego spożycia może być próbowane.

Last nie wierzy, że istnieje prawdziwa alergia na dimetylosulfotlenek. Uważa, że  niektóre osoby reagują z powodu niedoboru mikroelementu molibdenu, który jest wymagany przez enzymy do utleniania związków siarki, takich jak siarczyny na siarczany.

 

Artykuł pochodzi ze strony: by Walter Last
http://www.health-science-spirit.com/msm.html

Jak pisał Paracelsus „wszystko jest trucizną, decyduje o tym dawka”…

Uwaga: informacje przedstawione w artykule nie są poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np. lekarza.

73 komentarze

 • Wspaniały wykład.

 • Zgadza się wykład jest dobry. Interesuje mnie jakiej wody używać do rozcieńczania płynu.Sporo osób pisze o tym specyfiku że jest super. Interesują mnie także placówki które sprzedają DMSO godne zaufania bo to różnie bywa. Ogólnie dziś każdy ma jakiś problem zdrowotny i byłoby dobrze zakupić prawdziwe DMSO.

 • Dzien dobry ja kupilam na tej stronie, jeszcze nie dostalam do domu, ale jest napisane czysty, w butelce i 99,9% . Serdecznie pozdrawiam. https://sklep.mlynoliwski.pl/p/1906/1038/dimetylosulfotlenek-dmso-500-ml-dmso-dimetylosulfotlenek-witaminy-i-mineraly.html

 • Jeśli chodzi o wodę to tylko czystą nie z ujęcia z kranu bo tam jest tyle świństwa że bardziej sobie zaszkodzić można niż pomóc mam filtry dobrej marki Motany Odwrócona osmoza,nie ma porównania dopiero po zastosowaniu miernika czystości i porównaniu z filtra i z kranu to się można przewrócić no ale coś muszą robić by było co pić.
  Pozdrawiam

  • Odwrócona osmoza to woda destylowana.Jedynie eSpring daje wodę,która jest wolna od wirusów i bakterii a zawiera minerały potrzebne dla organizmu.Oczyszcza wodę na bieżąco-bez dodatkowych pojemników na przechowywanie oczyszczonej wody-tam tez mogą …

 • Elżbieta Dziechciarz

  Jak przygotować(oczyścić)skórę do nakładania DMSO?

 • Wspaniały wykład

 • Czy można pic DMSO profilaktycznie i w jakich dawkach??

 • stosuję DMSO od dwóch miesięcy na bolący kręgosłup jest po prostu rewelacja ,pracuję stojąc 8 h dziennie , przedtem ciągle miałam ataki bólu potrafiłam miesiącami chodzić na rehabilitacje gdzie zostawiałam masę pieniędzy, praktycznie pracowałam żeby się leczyć. Teraz pracuję i nie cierpię jest dobrze, myślę że tak zostanie na długo. Polecam z całego Serca każdemu, stosowanie DMSO jest super

 • Witam. Czy można prosić nazwy gotowych preparatów rozcieńczonych dmso, bo nie mogę znaleźć na Internecie.
  Z góry dziękuję

 • W jaki sposob nakladac na bolacy palec u nogi?

  • W celu uniknięcia podrażnień skóry stosuje się jedynie dmso w postaci rozcieńczonej do 70 % lub 50%. Aby uzyskać 70 % roztwór mieszamy 2 części 100 % dmso z 1 częścią wody, a dla słabszego roztworu (50 %) należy zmieszać równe części dmso i wody. Nie wolno stosować wysokostężonego dmso na skórę – może piec i wywołać podrażnienie w zależności od wrażliwości skóry. Trzeba dmso rozcieńczyć i nie zaleca się owijać np palca okładem z dmso tylko posmarować (dobrze jest mieć rękawiczki i nie nakładać dmso tego gołymi rękoma), zostawić do wchłonięcia i często smarować bolące miejsce (najlepiej co godzinę) Należy zachować ostrożność podczas rozcieńczania – roztwór staje się ciepły podczas mieszania dmso z wodą, ponieważ może uszkodzić lakierowane i plastikowe powierzchnie. I tak na początku stosowania na skórę lepiej dmso rozcieńczyć do 50% i jeśli po posmarowaniu nie będzie piekło to można później wypróbować stężenia 70%.

   • Właśnie że należy nakładać gołymi czystymi rękoma. W żadnym wypadku nie należy stosować rękawiczek bo wszystko z nich wchłonie się do organizmu

  • Berger Ci się zaczyna, kwas moczowy. To od mięska.

 • Kuzynka polecila miDMSO na bolace stawyjak to stosować bardzo będę wdzięczna że porade

  • Rozcieńczony smarować bolące moejsca 2 razy dziennie. Smarować na oczyszczoną skórę i zostawić około 10 min. do wchłonięcia. Potem można zmyć wodą utlenioną. Nie używać żadnych plastików ani jednorazowych rękawiczek. Do rozcieńczania tylko szkło

 • Dalej nie wiem jak stosowac doustnie .

 • Dr Hubert Czerniak mówił, że nie wolno zakładać żadnych rękawiczek . Ręce muszą być tak samo czysto umyte jak i miejsce które będziemy smarować, myjemy je w szarym mydle i spłukujemy wodą . Ja dodatkowo obmywam je w wodzie utlenionej.

 • Witam. Mam preparat dmso – dokładnie taki sam jak na zdjęciu powyżej – 99.9 procentowy. Mam dylemat jak zacząć go stosować wewnętrzne – bezpiecznie? Czytam dużo żeby uważać itd. łyżka nie metalowa itd. dodatkowo mam kupione kapsułki mam w dawce dziennej 1000 mg mam. Jak te dwie rzeczy bezpiecznie stosować ? Chodzi o terapie lecznicza nie o profilaktykę. Mam bolerioze i alergie przede wszystkim. Proszę o fachową pomoc . Bardzo z góry dziękuję. Pozdrawiam

 • Przepraszam za błąd w tekście Msm w dawce 1000 mg a nie Mam. Przepraszam. Czekam na odpowiedź i pomoc.

 • Czy po aplikacji DMSO (po wchłonięciu) można nakładać olejek z żywokostu z gojnikiem?

 • na allegro są buteleczki szklane z pipetą

 • Witam, moja ciocia miała amputowany palec u nogi, trudno jej się to goi , sączy się z niego ropa. Niestety ma niedrożne żyły w nodze i niebawem czeka ją kolejna amputacja powyżej kolana. Obawia się,że znów będzie problem z gojeniem. Ktoś powiedział jej od dsmo. Czy faktycznie może jej to pomóc? Jak należałoby to stosować? Co kupić roztwór,czy żel? Bardzo chciałabym jej pomóc, bo okropnie sie martwi co będzie z tą nogą. Proszę o radę.

 • Z czym należy zmieszać DMSO by uzyskać postać żelu?

 • Witam czy dmso wyleczy też swierzb w połączeniu msm i gorycz.Prosze o odpowiedź bo to jakaś epidemia jest.Na różne leki jest odporny.Pozdrawiam.

 • Czy ten produkt rowniez mozna rozcieczyc z sola fizjologiczna w proporcji 1mm na 10kg ciala czlowieka i za pomoca igly i strzykawki podac do żylnie .???
  Pytam bo slyszalem o takim stosowaniu rozniez .dziekuje za odpowiedz

 • Osoba ktora pije powiedziała mi , ze najlepiej do czystego kieliszka odmierzyć łyzeczką od herbaty dwie dwie takie porcje wody z czajnika do kieliszka zapamiętać tę ilość i wodę wylać do zlewozmywaka,możemy zaznaczyć flamastrem dawkę tej wody. Następnie do czystego pustego kieliszka wlewamy z oryginalnej butelki wlewamy DMSO do kieliszka pod zaznaczoną kreską i tę ilość maleńką wlewamy do czystej szklanki , po czym szklankę uzupełniamy wodą destylowaną. Nie wolno kupować wody na stacjach benzynowych. Po czym wypijamy wolno. Pamiętajmy że nie wolno używać metalowych łyżeczek ani nakrętek metalowych do butelki. Mogą być szklane łyżeczki nie malowane

 • Tak dokładnie opisałam. bo każdy pisze ale nie wyczerpująco, tyle czasu straciłam, jest druga w nocy a wy mnie skasowaliście przecież to napisałam dla kogoś kto pyta .Wypełniłam mój podpis i maila. Nieładnie

  • Proszę się nie denerwować 🙂 My nic nie kasujemy! Po prostu nie odczytaliśmy wpisów od razu o 2 w nocy, „wisiały” w systemie do zatwierdzenia – nie siedzimy przecież non stop przy komputerze. Mamy pracę i różne obowiązki… Dopiero przed momentem miałam możliwość zatwierdzić Pani wpisy. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za tak dokładny wpis 🙂

 • Wszystko wypełniłam poprawnie

 • Czy mogę to stosować na liczne ropnie??Jesli tak to jak bezpiecznie to stosowac??

 • Witam wszystkich. Mam od wielu lat zmiany zwyrodnieniowe bioder (koksartroza) i czeste bole plecow. Stosuje dmso na skore ( 50% roztwor z oliwa magnezowa) od ok. 2 tygodni- bole sa zdecydowanie mniejsze. Zrobilam sobie rowniez 0,5% krople do oczu (poczatki zacmy), stosuje kilka razy dziennie- jak zobacze efekty to dam znac :). U mojego psa (spaniel mieszaniec, 15,5- roczny) stwierdzono guza sledziony. Z dnia na dzien przestal pic, jesc, prawie sie nie ruszal z bolu, wymiotowal. Mial tez kilka lat guza (cysta 1 cm) na grzbiecie. Cyste zasuszylam w ciagu 3 dni kroplami 70% dmso z oliwa magnezowa, a psa „przywrocilam” do normalnego stanu (je, pije, biega, bawi sie) wstrzykujac mu do pyska witamine c.

  • Witam . Ja tylko piłem sam magnez 2.7 grama dziennie i też mam niesamowitą poprawę i nie dam sobie wyciąć stawu biodrowego co chciał mi uczynić pewien konował w Bełżycach

 • Czy ktoś wie jak stosować przy ropniach odbytu???
  Proszę o pomoc.

  • W artykule jest informacja, że to nie nadaje się do odbytu, ponieważ to jest miejsce wydalania m.in. toksyn, a one wchłonęłyby się z powrotem przy pomocy DMSO. Proszę spróbować przykładać maść ichtiolową. Ona zmiękcza i wyciąga ropę na powierzchnię.

 • Witam. Mam problem z wypadającymi włosami – łysienie bliznowaciejące – postać tocznia- tak stwierdził lekarz po zbadaniu wycinka skóry głowy. Kiedy wypada włos moja skóra zabliźnia się w tym miejscu i cebulka nie ma szans umiera. Jest to wynikiem zbyt dużej ilości wytwarzanego kolagenu. Czy wcieranie roztworu dmso w skórę głowy mogłoby zatrzymać ten proces? Dmso ma właściwości rozluzniajace kolagen więc się zastanawiam.
  I czy dmso można rozcienczyc zsolą fizjologiczną?
  Będę wdzięczna za odpowiedź

 • Czy ktoś wie jak stosować przy przetoce odbytu

  • Poszukaj lekarza który wie jak podawać DMSO dożylnie.
   Ogólne informacje są na YouTube, np. wykłady Jerzego Zięby i dr. Huberta Czerniaka.

 • Witam,przeczytalam wszystkie opinie na temat DMSO . Mam problem z bolacym lokciem …zmagam sie z tym bolem od 6 miesiecy,bralam zastrzyki ktore pomagaly na miesiac a pozniej wracal podwojny bol. koszmar…wszyscy pisza ,ze stosowanie na skore jest bezpieczne,juz zamowilam. Pozdrawiam .

  • Bolący łokieć to tzw łokieć tenisisty . Ja równiez miałam z tym bardzo duże problemy . Ból ciągle wracał . Stosuję od kilku miesięcy stale MSM 500 mg 3 kapsułki dziennie , oczywiście najlepiej z wit .c . Już od jakieś 3 miesięcy zapomniałam całkowicie o bólu łokcia . Z resztą DMSO czy MSM jest polecane na łokieć tenisisty .

 • Witam, mam pytanie do Agi26 – jakie dawki DMSO z oliwą magnezową podawałaś psu i jak często? Pozdrawiam Jagoda

 • Stosuję DMSO od lat na różne drobne dolegliwości stawowo-mięśniowe oraz okresowe schorzenia skórne. Natomiast mam pytanie innej natury (ważne, pilne). Jak stosować DMSO przy raku płuca. Mąż leczy się molekularnie, ale chce dodatkowo zastosować DMSO, nie wiemy jednak w jaki sposób go stosować.

 • Bardzo słabo wchłania się to DMSO, smaruję dłonie i wcieram, wcieram i muszę sporo czekać aby się wchłonęło. Czy tak ma być? czy dobrze robię?
  Ktoś pyta, czy można z solą fizjologiczną mieszać DMSO, otóż nie można, musi to być woda AQUA nie sól również można kupić w aptece.

 • DMSO słabo mi się wchłania, smaruję ,smaruję i długo czekam ,też tak macie?
  DMSO,rozcieńczyć można AQUA, ale nie można solą fizjologiczną, AQUA czyli woda destylowana, można ją kupić również w aptece.

 • Bierzcie tej trucizny jak najwięcej… Darwin powiedział że niedorozwiniete osobniki i tak sie same wykończą.. Nie lepiej od razu sarin w żyłę ?

  • Boże stworzenie

   A gdzie jest Twój „dorozwinięty” Darwin? Popatrz – umarł!
   Jak to się stało, że się wykończył?
   Myślisz, że sarinem się „leczył”?
   A może mu dali pochodną gazu musztardowego w „nowoczesnej formie” chemioterapii?
   Nipper czekam na odpowiedź.

  • Witam boli mnie staw skokowy ,podczas chodzenia czasami mam uczucie jak y mi ktoś podcinał noge wydaje mi sie ze upadne, wybrałam zastrzyki 3 szt w staw skokowy zaznaczam ze bardz bolą i do tego sa drogie bo 1 kosztuje 160zł pomogło na 8miesiecy teraz od nowa.wczoraj podczs spaceru poczolam bol w zgieciu stopy , ktory utrzymuje sie do dziś, smaruje dmso70% i czy moge po wchłonieciu dmso smarowac olejem z zywokostu z gojnikiem , czy moze najpierw olej a potem dmso skoro ono wszystko wciaga to i ten olej tez wciagnie, poradzcie co ztym robic noga boli środstopie i pieta idzie jakby do gory

 • Miałem okazję testować przy RZS i DMSO I CBD (konopiafarmacja) każde z osobna dawało radę, ale dopiero jak zacząłem brać je jednocześnie przekonałem się co to za preparaty. RZS niby teraz leku nie ma, ale jak np. zakraplałem sobie 5 kropli CBD + jedną dawkę DMSO ( wolę płynną ) bywało i tak, że miałem spokój przez cały tydzień. Zastanawiam się czy nie podjąć się kuracji 6-miesiecznej bo niestety musiałem przerwać ze względów finansowych.

 • kupiłam DMSO w butelce i w środku jest ciecz która wygląda jak woda zamrożona ,czy to jest dobre DMSO ,

  • Tak, dmso krystalizuje się przy temperaturze poniżej 19 stopni.
   Producenci w takim przypadku zalecają włożenie butelki z preparatem do ciepłej wody do momentu uzyskania stanu ciekłego.

 • zamówiłam dmso w szklanej butelce wygląda jak kryształki lodu czy to jest normalne

 • Najlepiej zadzwonić do producenta albo do sklepu, w którym kupiła Pani to dmso i zapytać

 • choruję na niedoczynność tarczycy ,czy można DMSO wcierać skórę szyi , czy lepiej pić .dziękuję z góry za odpowiedz.

 • czy mozna dmso mieszac z olejkiem zywokostowym z gojnikiem

  • Na stronach niektórych sklepów internetowych, które sprzedają dmso są informacje, że można rozcieńczać dmso z olejem, wyciągiem czy naparem z żywokostu.

 • Czy DMSO PIJEMY NA CZCZO a jeśli ktoś ma wrzody żołądka czy może pic.?

 • Dlaczego nikt nie wspomina, że zażywając doustnie DMSO nie można wogóle spać?
  Owszem jest się spokojnym leżąc w łóżku i czekając na zaśnięcie, ale zasnąć
  nie można nawet po zażyciu środków nasennych naturalnych czy chemicznych.
  Proszę o odpowiedz w tym względzie.

 • Do wszystkich fanów DMSO:
  Do rozcieńczeń używać tylko wody aptecznej, „do sporządzania wlewów dożylnych” – zwłaszcza w zastosowaniu do kropli do oczu. DMSO należy kupować wyłącznie w czystości farmaceutycznej; inaczej cz.d.a. ( czysty do analizy).
  Czystość taka o jakiej tu wiele osób wspomina 99,9% – to nie jest czystość cz.d.a, ani farmaceutyczna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *